Model Seçimi

Selam herkese

Amigurumi oyuncak yapmak isteyen ama henüz çok da tecrübesi olmayan için ilk seçilecek model çok önemlidir. Neden derseniz ayrıntılı bir model seçtiyseniz ve çok da deneyiminiz yoksa sonuç hoşunuza gitmeyecek ve sizi bu işten soğutacaktır.Yeni başlayanlar için nedendir bilinmez ille de tavşan modeli önerilir. Bende ezber bozan olmayayım,tavşan modeli önereyim. Hatta beraber tavşan örelim.

Uzun bacak bir tavşan ile başlayabiliriz, kız ya da erkek model tavşan . Kız ya da erkek model dediysem sadece renk olarak değişkenlik gösteriyor. Model aynı, Uniseks renk olan (bence yani hiç bir bilimsel bilgiye dayanan bir veri değil) sarı, Mint yeşili, gri, beyaz….. bu tür renklerde de yapabilirsiniz. Kulak kenarına iliştirilen bi fiyonk ya da boynuna dikilen bir papyon ile örgü tavşanımız daha da şirin gözükebilir. üzerine örülen bir elbise yada şort cinsiyet belirleyici olabilir.

Zamanla sizlerde farkedersiniz ya da çoktan farketmişsinizdir, aslında beden olarak bir çok oyuncak aynı şekilde örülüyor. Onları farklı kılan renkleri ve aksesuarları . Burda da hayal gücü devreye giriyor. Bir bere bir saç ya da büzgülü bir etek bir bebeği olağanüstü şirin yapıyor. Bir sonraki yazımda sizlerle birlikte bir tavşan örmek için neler gerekir ve tavşan nasıl örülür onu paylaşacağım. Görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir